همانطور که زاخ بریتل روز سه شنبه در ستون "R is for Repair" توضیح داد ، از نظر رابطه ، تعمیر کمتر در مورد رفع آنچه شکسته است و بیشتر در مورد بازگشت به مسیر است. دکتر گوتمن تلاش های تعمیر را به عنوان "سلاح مخفی" زوج های باهوش عاطفی یاد می کند ، حتی اگر بسیاری از این زوج ها آگاه نیستند که آنها در حال انجام کاری بسیار قدرتمند هستند. آیا شما به طور موثری از تلاشهای تعمیر در رابطه خود استفاده می کنید؟

امروز در وبلاگ روابط Gottman ، ما یک پرسشنامه برای ارزیابی اثربخشی اقدامات تعمیر شما ارائه می دهیم. این آخر هفته را چند وقت بگذرانید تا آن را با شریک زندگی تکمیل کنید.

پرسشنامه سعی در ترمیم:

هر عبارت زیر را بخوانید و T را برای "true" یا F برای "false" انتخاب کنید.

در طول تلاش های ما برای حل و فصل تعارض:

1. ما در هنگام نیاز به آنها استراحت می کنیم. T F

2. شریک زندگی من معمولاً عذرخواهی من را می پذیرد. T F

3. می توانم بگویم که اشتباه کردم. T F

4- من در آرام کردن خودم بسیار خوب هستم. T F

5- می توانیم یک حس شوخ طبعی را حفظ کنیم. T F

6. وقتی شریک زندگی من می گوید ما باید با یکدیگر به روشی متفاوت صحبت کنیم ، معمولاً حس زیادی ایجاد می کند. T F

7- تلاش من برای ترمیم مباحث ما وقتی منفی می شوند معمولاً مؤثر هستند. T F

8. ما شنوندگان بسیار خوبی هستیم حتی وقتی موضع های مختلفی در مورد چیزها داریم. T F

9- اگر اوضاع گرم شود ، معمولاً می توانیم از آن خارج شویم و چیزها را تغییر دهیم. T F

10. شریک زندگی من وقتی ناراحت می شوم ، من را تسکین می دهد. T F

11- من اطمینان دارم که می توانیم اکثر مسائل بین ما را برطرف کنیم. T F

12. هنگامی که من در مورد اینکه چگونه می توانیم بهتر ارتباط برقرار کنم همسر من به من گوش می دهد اظهار نظر. T F

13. حتی اگر اوضاع گاهی اوقات سخت شود من می دانم که می توانیم اختلافات خود را پشت سر بگذاریم. T F

14. ما می توانیم محبت کنیم حتی وقتی مخالف هم نباشیم. T F

15- تشویش و شوخ طبعی معمولاً برای جذب شریک زندگی من از منفی کار می کند. T F

16. ما می توانیم دوباره از همه شروع کنیم و بحث را در صورت وم بهبود بخشیم. T F

17- وقتی احساسات گرم می شود ، بیان اینکه احساس ناراحت می کنم تفاوت واقعی ایجاد می کند. T F

18- ما می توانیم حتی در مورد تفاوتهای بزرگ بین ما بحث کنیم. T F

19. شریک زندگی من از کارهای خوبی که انجام می دهم ابراز قدردانی می کند. T F

20- اگر من سعی در برقراری ارتباط با آن داشته باشم سرانجام کار خواهد کرد. T F

امتیاز دهی: برای هر پاسخ "واقعی" یک امتیاز به خود اختصاص دهید
6 یا بالاتر: این یک منطقه از قدرت در روابط شما است. هنگامی که بحث درگیری خطر خارج شدن از دست شما را دارد ، می توانید ترمزها را بگذارید و به طور موثری یکدیگر را آرام کنید.
در زیر 6: روابط شما می تواند در این زمینه پیشرفت خوبی داشته باشد. با یادگیری چگونگی ترمیم فعل و انفعالات خود هنگام منفی ، شما می توانید به طور چشمگیری اثربخشی حل مسئله خود را بهبود ببخشید و دیدگاه مثبت تری از یکدیگر و رابطه خود ایجاد کنید.

آنچه که زوجین باهوش و پایدار از نظر عاطفی را از دیگران جدا می کنند این نیست که تلاش های تعمیر آنها وما ماهرانه تر و یا بهتر اندیشیده شده است ، بلکه این که تلاش های تعمیر آنها به شریک زندگی خود می رسد. از آنجا که تلاش شما برای تعمیر ممکن است دشوار باشد اگر روابط شما درگیر منفی باشد ، بهترین استراتژی این است که برای تأکید بیشتر بر روی آنها ، سعی و تلاش خود را رسمی تر و عمدی تر کنید. این هفته آخر هفته در مورد تلاش های تعمیر با شریک زندگی خود صحبت کنید. اگر به مکانی برای شروع کار احتیاج دارید ، لیست بررسی تعمیرات Gottman را از اینجا ببینید. چه چیزی برای شما مفید است؟ چی نمیشه؟ از خلاق شدن نترسید.

منبع : sanykala

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خريد ملک در ترکيه امام شناسی وان نیوز خبرهای پربازدید Lori ابزار دقیق و اتوماسیون صنعتی ورزش حاجی آباد سبک دل Wendy چهارده معصوم